O domu

Dom Pomocy Społecznej im. Jana i Marysieńki Sobieskich w Kielcach jest domem dla osób przewlekle somatycznie chorych i dysponuje 33 miejscami. Jako jednostka pomocy społecznej funkcjonuje od 1958 roku. Dom usytuowany jest w dzielnicy gdzie dominuje zabudowa jednorodzinna, a niezaprzeczalnymi walorami jest dominująca w dzielnicy zieleń leśna i parkowa oraz bliskie sąsiedztwo obiektów sportowych i rekreacyjnych. Budynek Domu usytuowany jest przy ul. Króla Jana III Sobieskiego i otoczony własnym parkiem.

Dom wpisany jest do rejestru wojewody świętokrzyskiego na stałe, a organem prowadzącym jest Gmina Kielce co oznacza, że Dom spełnia wszystkie wymogi przewidziane Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie domów pomocy społecznej.

W Domu znajdują się  pokoje jedno i wieloosobowe. Łazienki i sanitariaty zlokalizowane są na wszystkich kondygnacjach budynku. W budynku zainstalowana jest winda do transportu osób niepełnosprawnych. Na miejscu znajduje się również kaplica, w której regularnie odprawiane są nabożeństwa.

Dom oferuje całodobową opiekę pielęgniarską. Dysponuje gabinetem lekarskim, w którym systematycznie, dwa razy w tygodniu odbywają się konsultacje lekarza pierwszego kontaktu.

W zależności od stanu mieszkańca posiłki spożywane są przez mieszkańców w stołówce lub pokojach mieszkalnych. 

Z chętnymi mieszkańcami prowadzona jest terapia zajęciowa z uwzględnieniem ich zainteresowań i bezpośrednich propozycji.

Nasz Dom, którego misją jest:

  • traktowanie innych tak, jak byśmy chcieli żeby nas traktowano,
  • zapewnia profesjonalną opiekę i pomoc, którą świadczy zgrany i wykwalifikowany zespół pracowników, na który składają się m.in. panie : pielęgniarki, opiekunki, pokojowe, pracownicy socjalni, instruktor terapii zajęciowej, rehabilitant i personel stołówki.

Wszystkich zainteresowanych zamieszkaniem w naszym Domu zapraszamy do bezpośredniego kontaktu.

Odpowiemy na wszystkie szczegółowe pytania.